​Ambasada Amerikane në Tiranë tregon përpjekjet e Rusisë për t’i ofruar mediave të pavërteta për Ukrainën

Shqipëria

​Ambasada Amerikane në Tiranë tregon përpjekjet e Rusisë për t’i ofruar mediave të pavërteta për Ukrainën

Më: 23 janar 2022 Në ora: 10:39
Foto ilustrim

Ambasada e Amerikës në Shqipëri ka reaguar lidhur me lajmet rreth Ukrainës.

Duke thënë se përpjekjet e fundit të Rusisë për të mbushur mjedisin mediatik me pavërtetësi për Ukrainën janë pjesë e një modeli të vjetër.

Kjo ambasadë ka shpërndarë edhe temat kryesore të keqinformacioneve.

Dhe të përsëritura të Rusisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat