Rënie temperaturash dhe reshje dëbore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Shqipëria

Rënie temperaturash dhe reshje dëbore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Më: 24 janar 2022 Në ora: 09:22
Ilustrim

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme.

Sipas MeteoAlb, bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe ngrica, por vranësira më të shpeshta dhe temperatura ekstremisht të ulëta do kenë zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Ky stabilitet i kushteve atmosferike do të na shoqërojë edhe gjatë orëve të natës, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin duke sjellë ndonjë reshje të izoluar dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por ulen ndjeshëm edhe në mesditë me të paktën 3 gradë duke luhatur vlerat ditore nga -13°C deri në 7°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 4 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat