Ministrja Kumbaro: Do të bëjmë rivlerësim të zonave të mbrojtura, ka ndryshime

Shqipëria

Ministrja Kumbaro: Do të bëjmë rivlerësim të zonave të mbrojtura, ka ndryshime

Më: 26 janar 2022 Në ora: 14:02
Ministrja Kumbaro: Do të bëjmë rivlerësim të zonave të mbrojtura, ka ndryshime

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro ka njoftuar se do të ketë një rivlerësim të zoave që mbrohen me ligj në vendin tonë.

“Kemi parë një mospërputhje të realitetit, prandaj duhen riparë”, tha Kumbaro, në një deklaratë për mediet, pas mbledhjes së qeverisë.

Sipas saj, aktualisht është rritur sipërfaqja e zonave të mbrojtura në vendin tonë.

Nga 18% të 21% të të gjithë territorit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat