Autobusi me pasagjerë del nga rruga në aksin Elbasan-Librazhd, shmanget tragjedia te "Kthesa e Murrashit"

Shqipëria

Autobusi me pasagjerë del nga rruga në aksin Elbasan-Librazhd, shmanget tragjedia te "Kthesa e Murrashit"

Më: 7 shkurt 2022 Në ora: 13:09
Foto nga vendi i ngjarjes

Një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga në vendin e quajtur "Kthesa e Murrashit" në aksin Elbasan- Librazhd mesditën e sotme, 7 shkurt.

Nga informacionet paraprake nuk raportohet për të lënduar. Shkak dyshohet se është bërë devijimi i rrugës për shkak të rënies së gurëve sa herë që ka reshje. 

Gazetarja Edisona Skënderi bën me dije se shoferi i autobusit ka reaguar në kohë dhe ka bërë të mundur shmangien e tragjedisë.

Edhe pse ka kaluar 1 javë nga aksidenti tragjik i 1 shkurtit, nuk është marrë asnjë masë për vendosjen e barrierave në këtë aks të rrezikshëm për automjetet.

Në datën 1 shkurt në të njëjtin vend, u shënua aksidenti me një bilanc tragjik. Tre persona humbën jetën pasi makina me të cilin udhëtonin doli nga rruga dhe përfundoi në lumin Shkumbin. Në makinë ishin 5 persona, burrë e grua dhe djali i tyre 10 vjeç si dhe dy të rinj. Viktima mbetën bashkëshortët nga Kukësi Elona Keqa 34 vjeçe dhe Elmi Keqa,  52 vjeç edhe Elis Sulmataj 18-vjeç. 

Djali 10 vjeçar i çiftit që humbi jetën u nxorr në gjendje të rëndë nga banorët e zonës që ndërhynë të parët. Ai u soll në gjendje kome për trajtim të Specializuar në Tiranë. E mbijetuar e tragjedisë në Shkumbin është edhe 20 vjeçarja Ambra Halili e cila u plagos rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat