Aksidentohet një veturë në Lezhë, shoferja dërgohet me urgjencë në spital

Shqipëria

Aksidentohet një veturë në Lezhë, shoferja dërgohet me urgjencë në spital

Më: 14 shkurt 2022 Në ora: 09:23
Foto ilustrim

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në rrugën e fshatit Pllanë të Lezhës, në afërsi të një shkolle.

Sipas njoftimit të policisë, një automjet ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesja e mjetit, e cila është identifikuar si shtetasja Oldiana Margjini, 32-vjeçe.

Drejtuesja e mjetit është transportuar menjëherë drejt spitalit Rajonal të Lezhës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat