I shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, pranga 47-vjeçarit shkodran

Shqipëria

I shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, pranga 47-vjeçarit shkodran

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Policia e Shkodrës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "kultivim i bimëve narkotike."

Blutë bëjnë me dije se u arrestua A.L 47 vjeç banues në fshatin Gomsiqe, Velipojë. 

Për këtë shtetas, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka nxjerrë urdhër ndalimi për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, pasi dyshohet se në gusht të vitit 2021, ka kultivuar bimë narkotike në një sipërfaqe toke bujqësore që kishte marrë me qira, në fshatin Gomsiqe e Re, Velipojë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat