Tapë në timon dhe pa leje drejtimi, 15 të arrestuar në Fier gjatë një jave

Shqipëria

Tapë në timon dhe pa leje drejtimi, 15 të arrestuar në Fier gjatë një jave

Më: 21 shkurt 2022 Në ora: 12:51
Foto ilustrim

15 persona janë arrestuar në Fier, pasi udhëtonin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur gjatë javës që lamë pas.

Gjithashtu janë pezulluar 88 leje drejtimi, nga të cilat 6 për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit dhe 82 për tejkalim të normave të shpejtësisë.

Janë vendosur 2121 masa administrative gjatë javës që lamë pas, të ndara si vijon:

905 masa për tejkalim shpejtësie;
235 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit;
11 masa për drejtim mjeti nën efektin e alkolit.
21 masa për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse;
153 masa për përdorimin e aparatit celular;
322 masa për parakalime të gabuara;
143 masa për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalizimin rrugor dhe rregullat e qarkullimit;
336 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat