Vrasja e kryekamarierit Gazment Kurmaku në një lokal në Elbasan, arrestohet 34-vjeçari

Shqipëria

Vrasja e kryekamarierit Gazment Kurmaku në një lokal në Elbasan, arrestohet 34-vjeçari

Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 16:49
Foto ilustrim

Është vënë në pranga 34-vjeçari me iniciale L. D. i cili ishte shpallur në kërkim në lidhje me ngjarjen e ndodhur me datë 20.10.2021 në një lokal në fshatin Labinot Fushë, Elbasan.

Ku mbeti i vrarë kryekamarieri Gazment Kurmaku.

Ndalimi i 34-vjeçarit u bë i mundur  pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, me vendimin e datës 07.10.2021, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg”  për veprën penale “Përkrahja e autorit të krimit” për krimin ku në ambientet e një lokali, pas një konflikti për motive të dobëta, 33-vjeçari me iniciale E. Ll. goditur me grushte dhe sende të forta kryekamarierin i cili për pasojë gjeti vdekjen.

Veprimet e mëtejshme do të kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat