Përfshihet nga flakët pallati 6-katësh në Shëngjin, zjarri depërton brenda apartamenteve

Shqipëria

Përfshihet nga flakët pallati 6-katësh në Shëngjin, zjarri depërton brenda apartamenteve

Më: 13 mars 2022 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu ambientet e jashme të një pallati 6-katësh në Shëngjin paraditen e sotme, 13 mars.

Ora News mëson se nga zjarri nuk ka person të lënduar.

Flakët dyshohet se janë shkaktuar nga një shkëndijë elektrike dhe janë përhapur me shpejtësi për shkak të polesterolit që ndodhej aty.

Dëmet e shkaktuara janë të konsiderueshme pasi zjarri ka depërtuar brenda disa apartamenteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat