Me pamjen e karrocave të zbrazëta, Rama shpreh dhimbjen për fëmijët e vrarë në Ukrainë

Shqipëria

Me pamjen e karrocave të zbrazëta, Rama shpreh dhimbjen për fëmijët e vrarë në Ukrainë

Më: 19 mars 2022 Në ora: 21:59
Me pamjen e karrocave të zbrazëta, Rama shpreh dhimbjen për fëmijët e vrarë në Ukrainë

Në Ukrainë u vendosën 109 karroca fëmijësh, në nderim të 109 fëmijëveukrainas, që janë vrarë si pasojë e sulmeve ruse.

E më një fotografi të shkëputur nga ky aktivitet, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur dhimbjen për këta fëmijë të vrarë.

Këtë postim, ai e ka bërë në llogarinë e tij, në rrjetin social, Facebook.

“Homazh për fëmijët e vrarë”, ka shkruar Rama në postimin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat