Çanta e dyshimtë në Fier, mbërrin njësia anti-eksploziv, bllokohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

Shqipëria

Çanta e dyshimtë në Fier, mbërrin njësia anti-eksploziv, bllokohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

Më: 6 prill 2022 Në ora: 17:11
Çanta e dyshimtë në Fier, mbërrin njësia anti-eksploziv, bllokohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

Njësia e anti- eksploziv, ka mbërritur në ambientet e jashtme të një lokali në Fier, aty ku dhe ku ndodhet një çantë e dyshimtë.

Ora News, meson është bllokuar qarkullimi i automjeteve dhe i këmbësorëve.

Një çantë është lënë në karrigen e një biznesi në lagjen "15 Tetori" në Fier. Policia mbërriti menjëherë në  vendin e ngjarjes ndërkohë që rrethoi zonën e më pas mesa duket ka njoftuar edhe njësinë anti-eksploziv. 

Çanta është e zezë, jo shumë e madhe dhe është lënë në një prej karrigeve të pozicionuara anë biznesit.

"Në orën 14:00, në Polici ka ardhur një telefonatë se në lagjen "15 Tetori", Fier, në ambientet e jashtme të një lokali Bar-Kafe është konstatuar një çantë krahu. Policia po kryen procedurën standarte për të bëre verifikimin e rastit", njoftoi policia. 

Ndërkohë më 3 prill një tjetër çantë ishte hedhur në një trotuar në lagjen "Apollonia" në Fier por rezultoi të ishte bosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat