​53 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Shqipëria

​53 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Më: 7 prill 2022 Në ora: 17:40
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1.075 testime, nga të cilat 53 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ndërkohë, fatmirësisht prej ditësh nuk ka persona që kanë humbur jetën, ndërsa 53 janë shëruar.

Aktualisht, në spitalin COVID3 po marrin trajtim 12 pacientë, nga të cilët dy janë në gjendje më të rënduar.

Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë – 23. Janë 461 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Shqipëria ka regjistruar deri më sot 274.108 raste me koronavirus, 270.155 janë shëruar, 461 janë aktive, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 3.492 pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat