Parashikimi i motit për ditën e sotme

Shqipëria

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Më: 8 prill 2022 Në ora: 08:09
Ilustrim

Sipas MeteoAlb vendi ynë do të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshëm atmosferike duke sjellë gjatë paradites kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore.

Ndërsa në orët në vijim do të ketë shtim të përkohshëm të vranësirave në zonat e ulëta dhe malore, por nuk do të sjellin reshje në territor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C.

Era do të fryjë deri mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat