Artan Hoxha rikthen vëmendjen te vrasja e Xhuvanit dhe “godet” politikanët

Shqipëria

Artan Hoxha rikthen vëmendjen te vrasja e Xhuvanit dhe “godet” politikanët

Më: 22 prill 2022 Në ora: 00:17
Artan Hoxha

Artan Hoxha ka rikujtuar vrasjen e Pjerin Xhuvanit e cila ndodhi një vitë më parë, tre ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Hoxha shkruan se të gjithë janë duke punuar në postet e tyre, ndërkohë që dënimin po e vuan një ish-efektiv i RENEA-s, baba i katër fëmijëve.

Postimi i plotë:

U mbush plot nje vit dhe duket sikur ka ndodhur para nje shekulli.

“Deshmori” i pare i zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021, ishte mjeku psikiater Pjerin Xhuvani.

U vra ne mes te dites, ne mes te qytetit te Elbasanit, me 21 prill 2021, vetem 3 dite para zgjedhjeve parlamentare.

Nje vit me pas, per ironi te fatit,

Edi Rama po gezon mandatin e trete qeverises edhe per meriten e Xhuvanit, sepse ra “deshmore” ne kohen dhe ne vendin e duhur, madje nga vrasesit “e duhur” te opozites.

Presidenti Meta po e mbyll qetesisht mandatin e tij presidencial, duke e harruar “Pipin”(Pjerin Xhuvanin) edhe si ish-drejtor apo ish-drejtues te LSI-se, por edhe si “deshmore” te zgjedhjeve te vjedhura nga pushteti.

Opozita, vazhdon te mbetet ne opozite edhe me e shpartalluar se me pare nga perçarjet. Ish-drejtuesit politik te SMV(Skuadrat e Mbrojtjes se Votes) tashme te veshur me mandatin e deputetit, i kane harruar ata “djemte” qe i nxoren ne aksion dhe i lane qelive te burgjeve apo rrugeve.

Ndersa i vetmi qe po vuan pasojat ne qelite e burgut, eshte Arber Papleka. Baba i kater femijeve, nje nga ish-efektivet e Forcave Speciale RENEA, qe kishte sherbyer 6 muaj në Kabul si instruktor trajnimi i policise Afgane, tashme i akuzuar si autori i vrasjes.

Nuk thote kote populli, “kush ha kumbulla dhe kujt i mpihen dhembet”…

Ky eshte shembulli konkret, qe deshmon se nese i sherben kesaj klase politike sot, ne pushtet apo ne opozite, pergatitu te vuash pasojat ne kurriz….

Nje vit pas asaj ngjarje tragjike, familja e Xhuvanit apo femijet e Paplekes, jane viktimat reale te luftes per pushtet te kesaj klase politike qe nuk kursen as jeten dhe as gjakun e shqiptareve….

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat