Aksident në ditën pa makina, 2 viktima nga ngjarjet rrugore në Tiranë dhe Korçë

Shqipëria

Aksident në ditën pa makina, 2 viktima nga ngjarjet rrugore në Tiranë dhe Korçë

Më: 24 prill 2022 Në ora: 13:57
Foto nga vendi i ngjarjes

E diela ka shënuar dy viktima nga aksidentet rrugore në vend ndërkohë që njëra prej këtyre ngjarjeve ndodhi në Tiranë në ditën e deklaruar pa makina nga bashkia. Urbani është përplasur me një motor në zonën e Shkozës ndërsa viktimë ka mbetur një 45 vjeçar. Edhe pse e cilësuar si një ditë ku qarkullimi me makina reduktohet me vendim të bashkisë, vëzhgimi i Ora News konstatoi mjete të rënda dhe betoniere që qarkullonin pa pengesë në rrugët e Tiranës.

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen u shënua të dielën në Tiranë, e shpallur nga bashkia e kryeqytetit si dita pa makina.

Një motomjet, në të cilin po lëvizte një 45 vjeçar u përplas me urbanin e linjës së Shkozës.

Motomjeti përplaset me autobusin e Shkozës, ndërron jetë në spital shoferi 45-vjeçar

Copëza xhami e kauçuku, skafanda e thyer e njolla gjaku, kjo është ajo se çfarë ka mbetur nga aksidenti i rëndë i ndodhur këtë të dielën në zonën e Shkozës.

45 vjeçari i cili po lëvizte me motor dyshohet se në shpejtësi të lartë nuk ka arritur të devijojë urbanin. Shenjat e përplasjes së fortë janë të dukshme edhe në xhamin e përparmë të urbanit.

Për fat të mirë, asnjë nga pasagjerët që ndodheshin në autobus, nuk pësoi lëndime.

Shoferi i urbanit të Shkozës, 60 vjeçari me iniciale H.T është shoqëruar në komisariat për të dhënë dëshminë si dhe për kontrollin e alkoolit.

Aksidenti ndodhi në ditën pa makina, të deklaruar nga bashkia e Tiranës e cila mesa duket nuk vlen për mjetet e tonazhit të rëndë.

Qëndrimi i ashpër i policisë me gjoba, duket se nuk ka ndikuar në parandalimin e ngjarjeve rrugore, pasi rreth orës 11:00, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, këmbësori me iniciale K.H, humbi jetën pasi u godit nga një mjet tip "Benz".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat