Detaje nga shpërthimi me tritol në Sarandë, kush është pronari i hotelit i ekzekutuar me prerje koke në Spanjë

Shqipëria

Detaje nga shpërthimi me tritol në Sarandë, kush është pronari i hotelit i ekzekutuar me prerje koke në Spanjë

Më: 24 prill 2022 Në ora: 23:26
Foto ilustrim

Burime për Panorama.al bëjnë me dije se hoteli është në pronësi të familjes së Pajtim Yzeirit, i vrarë disa vite më parë në Spanjë, ku iu pre dhe koka.

Si pasojë e shpërthimit të sotëm nuk pati persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Sarandë/Informacion paraprak.

Më datë 24.04.2022, rreth orës 21:45, në lagjen nr.1, Sarandë, në katin e parë të një hotelit, në pronësi të shtetasit N. Y., ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat