Mund të kishte përfunduar në tragjedi/ Autobusi i Unazës nuk do të lëvizë nga lumi Lana!

Shqipëria

Mund të kishte përfunduar në tragjedi/ Autobusi i Unazës nuk do të lëvizë nga lumi Lana!

Më: 30 prill 2022 Në ora: 12:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

Autobusi që përfundoi mbrëmjen e djeshme në lumin e Lanës do të qëndrojë aty dhe nuk do të zhvendoset më nga autoritetet.

Sipas burimeve për mediat mjeti i transportit publik do të lihet aty në formë instalacioni si shenje sensibilizimi për aksidentet rrugore që në rrugët e kryeqytetit nuk janë të pakta.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në kryeqytet në afërsi të ‘Kinema Agimit’. Mësohet se autobusi u përplas me mjetin me targa AA 170 ZH, i cili gjithashtu përfundoi në Lanë.

Ndërkohë bëjmë me dije se pesë persona mbetën të lënduar nga ngjarja e rëndë, teksa fatmirësisht të gjithë janë jashtë rrezikut për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat