Ndarja nga jeta e ish-deputetes së Partisë Socialiste, Presidenti Meta mesazh ngushëllimi

Shqipëria

Ndarja nga jeta e ish-deputetes së Partisë Socialiste, Presidenti Meta mesazh ngushëllimi

Më: 14 maj 2022 Në ora: 11:07
Edlira Haxhiymeri.

Presidenti Ilir Meta thotë se është pikëllues lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të pedagoges, studiueses dhe ish-deputetes së Partisë Socialiste, Edlira Haxhiymeri.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit teksa i shpreh ngushëllimet familjes së saj, thotë se “do t’i jemi përherë mirënjohës për kontributin e vyer të dhënë për progresin e shoqërisë dhe të politikës shqiptare”.

Postimi i presidentit Ilir Meta

Pikëllues lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të pedagoges së përkushtuar për mbi tre dekada, studiueses dhe ish-deputetes së Partisë Socialiste, Edlira Haxhiymeri.

Personalitet në shkencat sociale dhe arsimin shqiptar, model i vlerave të larta qytetare dhe pedagogjike, shembull i thjeshtësisë, korrektesës dhe integritetit, do t’i jemi përherë mirënjohës për kontributin e vyer të dhënë për progresin e shoqërisë dhe të politikës shqiptare.

Ngushëllimet më të ndjera familjes, kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të shumtë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat