Rrjeti intelektual mbarëshqiptar mban protesë

Shqipëria

Rrjeti intelektual mbarëshqiptar mban protesë

Më: 14 maj 2022 Në ora: 13:13
Logo

Rrjeti intelektual mbarëshqiptar ka njoftuar se do të mbajë protesë kundër aktiviteteve varfëruese dhe shtetshkatërruese, nga disa individ, bartës të Politikave Shtetërore Shqiptare.

Njoftimi:

PROTESTË!

Rrjeti Intelektual Mbarëshqiptar proteston ashpër, dhe kërkon ndërpretjen e menjëhershme të aktiviteteve varfëruese dhe shtetshkatërruese, nga disa individ, bartës të Politikave Shtetërore Shqiptare, të ndërlidhura me mënyrën e trajtimit të pasurive tokësore dhe detare të vendit siç është Industria e Naftës; Mënyra e trajtimit të Integritetit dhe Sovranitetit të Trojeve Shqipfolëse, siç është tendenca për Shkëmbim Territoresh dhe Ballkani i hapur.

Në këtë kontekst, Rrjeti Intelektual Mbarëshqiptar kërkon mbështetje dhe angazhim të plot dhe urgjent nga Populli, nga Mërgata, nga Partitë, nga Mediumet Elektronike Informative, dhe mbi të gjitha nga Organizatat Qeveritare dhe

Joqeveritare, në të gjitha trojet shqiptare.

Tiranë, ... Maj 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat