Breshër i dendur në Kolonjë/ Dëmtohen të mbjellat

Shqipëria

Breshër i dendur në Kolonjë/ Dëmtohen të mbjellat

Më: 15 maj 2022 Në ora: 17:51
Foto ilustrim

Breshëri dëmton prodhimet në fshatin Boshanj në Kolonjë.

Prej rreth 1 ore rreshjet e breshërit kanë qenë të dendura, duke dëmtuar të mbjellat : grurë, tërshërë, dhe kopshtet : fasule, domate, qepë dhe speca.

Rreth 30 familje të Boshanjit, 20 km larg Ersekës, nëpërmjet fotove dhe videove të dërguara, kanë kërkuar ndihmë nga instancat duke treguar me pamjet dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Këto familje ndër të tjera kanë shqetësim edhe rrugën e fshatit, që u dëmtua akoma edhe me shumë nga rreshjet e sotme ccka sjell vështirësi për banorët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat