Emrat/ Apeli nuk kundërshton vendimin për 16 trafikantët e drogës, anëtarët e grupeve të strukturuara kriminale lihen në burg

Shqipëria

Emrat/ Apeli nuk kundërshton vendimin për 16 trafikantët e drogës, anëtarët e grupeve të strukturuara kriminale lihen në burg

Më: 18 maj 2022 Në ora: 16:53
Foto ilustrim

Apeli i GJKKO-së ka lënë në fuqi ditën e sotme vendimin për arrest me burg për 16 persona të përfshirë në në trafik, prodhim dhe kultivim të drogës, si pjesë e grupeve të strukturuara kriminale.

Hetimi për këta persona ka nisur tre vite më parë ndërsa sot janë dënuar me burg 13 të pandehurit.

Sokol Nesimi: 10 vite burg

Andrea Caca: 9 vite e katër muaj

Besjan Zenel: 8 vite

Bilbil Shqalsi: 8 vite

Eljon Jaho: 8 vite

Emiliano Kalemi: 8 vite

Enkelejdi Sadik: 8 vite

Kristo Çobaj: 8 vite

Aleksandër Pepi: 8 vite

Festim Çorbaxhi: 8 vite

Hysni Sadik: 9 vite

Bektesh Zenel: 6 vite

Gjergji Muke” 3 vite e katër muaj

Romeo Tare: 3 vite e katër muaj

Rexhep Ipek: 8 vite

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat