Ministrja e Arsimit: 25 maji, ditë pushimi në të gjitha shkollat e Tiranës

Shqipëria

Ministrja e Arsimit: 25 maji, ditë pushimi në të gjitha shkollat e Tiranës

Më: 19 maj 2022 Në ora: 19:35
Ilustrim

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka lajmëruar se 25 maji do të jetë pushim zyrtar dhe për të gjitha institucionet arsimore publike dhe private (përfshirë kopshtet, shkollat, universitetet, zyrat arsimore, etj.), për Qarkun e Tiranës.

Kjo bëhet në kuadër të masave të marra për finalen e Conference League.

Njoftimi i publikuar nga ministrja Kushi:

Referuar vendimit të qeverisë për shpalljen e datës 25 maj ditë pushimi për qarkun e Tiranës, në kuadër të masave të marra për finalen e Conference League, ju njoftoj se të gjitha institucionet arsimore publike dhe private (përfshirë kopshtet, shkollat, universitetet, zyrat arsimore, etj.), do të jenë pushim.

Le të jemi të gjithë pjesë e kësaj ngjarjeje të madhe dhe të mirëpresim vizitorët nga e gjithë Europa!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat