Bordi i Transparencës i Shqipërisë ndryshon sërish çmimet e karburanteve

Shqipëria

Bordi i Transparencës i Shqipërisë ndryshon sërish çmimet e karburanteve

Më: 19 maj 2022 Në ora: 23:32
Foto ilustrim

Bordi i Transparencës në Shqipëri ka vendosur sot çmimet e reja të karburanteve që do të hyjnë në fuqi në orën 18:00.

Nafta do të shitet me 229 lekë/litri, po aq sa edhe benzina. Ndërkohë, gazi do të shitet me 90 lekë/litri.

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat