Të dielën votimet, Elezi kërkon sërish shtyrjen e zgjedhjeve: Konstatoj shkelje në proces

Shqipëria

Të dielën votimet, Elezi kërkon sërish shtyrjen e zgjedhjeve: Konstatoj shkelje në proces

Më: 20 maj 2022 Në ora: 18:14
Kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi

Kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, në një deklaratë për mediat, ka kërkuar sërish shtyrjen e zgjedhjeve.

Ai thotë se konstaton shkelje statutore në këtë proces pasi sipas tij po kryhet në kundërshtim me rregulloren e PDSH-së

Ibsen Elezi: Pas regjistrimit tim si kandidat po konstatoj një sërë shkelje statusore në këtë proces. Koha minimale për realizimin me takimet me bazën e anëtarësi, mungon debati. 

Nga ana ime është konstatuar që rregullorja e PDSH nuk është miratuar, procesi zgjedhor po kryhet në kundërshtim me rregulloren e PDSH.

Kërkoj riparimin e listave të anëtarësisë dhe e shtyrjes e procesit zgjedhor deri në plotësimin e këtyre e kërkesave. Mos marrja në konsideratë e këtyre kërkesave është një shkelje e rëndë statutore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat