Negociatat për Presidentin e ri, çfarë këshille do i jepte opozitës kreu i shtetit?

Shqipëria

Negociatat për Presidentin e ri, çfarë këshille do i jepte opozitës kreu i shtetit?

Më: 21 maj 2022 Në ora: 11:43
Presidenti Ilir Meta

Pyetje: Ju keni pasur një rol proaktiv ndaj opozitës, në kushtet e negociatave për presidentin e ri çfarë këshillash keni për opozitën?

Presidenti Ilir Meta: Nuk kam asnjë këshillë për opozitën se ka bërë gabime fatale, pjesa kryesore e saj me ndërgjegje të plotë, një pjesë tjetër aq e pati thellësinë e gjykimit si ishte djegia e mandateve bojkotoi i zgjedhjeve e bojkoti i reformës në drejtësi.

Këto nuk janë gabime por krime që nuk bëhen një herë në katër vjet, por një herë në 100 vjet.

Nuk kam asnjë kuriozitet për procesin e zgjedhjes së presidentit të ardhshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat