Emri/ I dënuar me tre vite burg për plagosjen e një personi, policia arreston 27-vjeçarin në Tiranë!

Shqipëria

Emri/ I dënuar me tre vite burg për plagosjen e një personi, policia arreston 27-vjeçarin në Tiranë!

Më: 22 maj 2022 Në ora: 10:08
Foto ilustrim

Rigers Mahmuti 27-vjeç, është arrestuar nga policia e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim për plagosje.

Policia bën me dije se ai ishte shpallur në kërkim pasi në lidhje me këtë vepër penale, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 vjet burgim.

Kapja e tij është bërë pas sigurimit të informacioneve në rrugë operative ku janë zbuluar detaje për vendndodhjen e tij.

Njoftimi i policisë

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Three”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 5.

Vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” kryer në bashkëpunim.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Three”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja e shtetasit:

– Rigers Mahmuti, 27 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat