Nga Komisioni Hetimor për Investimet Strategjike, tek ai për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale, PD cakton emrat e anëtarëve

Shqipëria

Nga Komisioni Hetimor për Investimet Strategjike, tek ai për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale, PD cakton emrat e anëtarëve

Më: 26 maj 2022 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të PD janë miratuar emrat e deputetëve që do të dërgohen në Kuvend për përbërjen e Komisioneve të Posaçme dhe Komisionit Hetimir për Investimet Strategjike.

Gazetari i Panorama, Mariglen Kume ka mësuar të gjithë emrat, por ajo që bie në sy është edhe emri i Oerd Bylykbashit, i cili është mbështetës i Sali Berishës.

Kështu, Komisioni Hetimor për Investimet Strategjike do të këtë për kryetar, Gazment Bardhin.

Komisioni per Reformën Territoriale do te ketë për bashkëkryetare deputeten Dhurata Çupi, ndërsa Komisioni për Reformën Zgjedhore, Enkelejd Alibeajt.

Komisioni Hetimor per Investimet Strategjike:

Gazment Bardhi (kryetar)

Ferdinand Xhaferaj (anetar)

Lefter Geshtenja (anetar)

Ilda Dhori (anetare)

Emilia Koliqi (anetare)

Bledion Nallbati (anetar)

Arbi Agalliu (anetar)

Kastriot Piroli (anetar zevendesues)

Jorida Tabaku (anetar zevendesues)

Ramadan Likaj

Komisioni per Reformën Territoriale:

Dhurata Cupi (bashkekryetare)

Zef Hila (anetar)

Andia Ulliri (anetare)

Xhelal Mziu (anetar)

Orjola Pampuri (anetare)

Saimir Korreshi (anetar)

Merita Bakiu (anetare zevendesuese)

Bledion Nallbati (anetar zevendesues)

Zheni Gjergji (anetar zevendesues)

Komisioni për Reformën Zgjedhore:

Enkelejd Alibeaj (bashkekryetar)

Oerd Bylykbashi (anetar)

Grida Duma (anetare)

Dashnor Sula (anetar)

Kreshnik Collaku (anetar)

Lindita Metaliaj (anetare)

Seladin Jakupllari (anetar zevendesues)

Ervin Salianji (anetar zevendesues)

Eralda Bano (anetar zevendesues)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat