E therri para shkollës së të birit 10-vjeçar/ Dalin pamjet kur 28-vjeçari godet me thikë shqiptaren në Itali

Shqipëria

E therri para shkollës së të birit 10-vjeçar/ Dalin pamjet kur 28-vjeçari godet me thikë shqiptaren në Itali

Më: 26 maj 2022 Në ora: 21:30
Pamjet kur 28-vjeçari godet me thikë shqiptaren në Itali

Rajoni i Raguzës në Itali, u trondit ditën e djeshme nga vrasja makabre e 37-vjeçares shqiptare Brunilda Halla përpara shkollës së djalit të saj.

Autori 28-vjeçar i kësaj ngjarje u arrestua ditën e sotme, ndërkohë media italiane ka publikuar edhe imazhe nga momenti i rëndë, kur vrasësi i 37-vjeçares  godet atë dhe largohet me thikën e përgjakur në rrugicat e qytetit.

Gjatë marrjes në pyetje ai deklaroi se vrasja ishte një gjest rebelimi ndaj shoqërisë që e kishte ofenduar.

“Tre imazhe tronditëse. Ai që i afrohet dhe më pas, pasi e ka goditur me thikë, ia mbath. Falë këtyre fotove, 28-vjeçari i dyshuar si autori i vrasjes së Brunilda Halla, 37-vjeçares me origjinë shqiptare, u identifikua dhe u rrëfye në kazermën e Vittoria”, shkruan Corriere Della Sera.

Kapja e 28-vjeçarity u bë e mundur për shkak të këtyre pamjeve të cilat u morën nga kamerat publike dhe private të zonëns. Po ashtu dhe dëshmitë e banorëve të lagjes kanë ndihmuar shumë autoritetet.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat