PS zbulon sot emrin e Presidentit

Shqipëria

PS zbulon sot emrin e Presidentit

Më: 3 qershor 2022 Në ora: 16:41
Foto ilustrim

Procesi i zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës është në orët e fundit.

Por socialistët vazhdojnë të jenë diskretë dhe të mos e bëjnë publik emrin e kandidatit për president, deri në miratimin e tij nga Kryesia.

Dy përfaqësuesit e lartë të selisë rozë shprehen konsideratë për emrat që kanë qarkulluar këto ditë në media, pa lënë të kuptohet nëse mes tyre është edhe ai i Presidentit të ri.

Socialistët shprehin zhgënjimin për dështimin e negociatave me opozitën, duke e fajësuar këtë të fundit për mospërfshirje në një proces real dialogu, duke e çuar PS në një zgjedhje të detyruar që në raundin e 4 të sjellë një kandidat të sajin për Presidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat