Digjet makina në autostradën Tiranë-Durrës, dëmtohet drejtuesi i mjetit

Shqipëria

Digjet makina në autostradën Tiranë-Durrës, dëmtohet drejtuesi i mjetit

Më: 16 qershor 2022 Në ora: 20:19
Foto nga vendi i ngjarjes

Një makinë ka marrë flakë në lëvizje e sipër në autostradën Tiranë-Durrës, për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit me iniciale B. K., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet, ndërsa forcat zjarrfikësve ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Njoftimi policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 16.06.2022, në autostradën Durrës-Tiranë, ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur pjesërisht, mjeti me drejtues shtetasin B. K.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat