“Fiat-i” përplaset me “Toyota-n” në aksin Fier-Vlorë, lëndohet 34-vjeçarja

Shqipëria

“Fiat-i” përplaset me “Toyota-n” në aksin Fier-Vlorë, lëndohet 34-vjeçarja

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 08:53
Foto nga vendi i ngjarjes

Një 34-vjeçare është plagosur lehtë këtë mëngjes pasi makina që drejtonte është përplasur me një mjet tjetër në aksin Fier-Vlorë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 07:00, në Panaja. Sipas policisë, automjet tip “Fiat” me drejtues shtetasin K. H., 66 vjeç, është përplasur me mjetin tip “Toyota” me drejtuese shtetasen B. L., 34 vjeçe.

Ende nuk dihen nëse ndonjë apo të dy shoferët ishin në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor apo janë faktorë të tjerë që shkaktuan përplasjen e mjeteve, aksident që fatmirësisht përfundoi vetëm me një të plagosur lehtë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat