Kanosje me thikë dhe përplasje me makinë, policia vë në pranga 2 persona

Shqipëria

Kanosje me thikë dhe përplasje me makinë, policia vë në pranga 2 persona

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 12:21
Foto ilustrim

Policia e Elbasanit ka vendosur në pranga 2 persona, ku njëri me inicialet B.L akuzohet për prodhimin dhe mbajtjen e armëve të ftohta si dhe për kanosje pasi dyshohet se ka kanosur me thikë shtetasin F. K., 38 vjeç.

Ndërsa tjetri me inicialet I.H është arrestuar të shtetasit I. H., 56 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt, pasi duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, në fshatin Bradashesh, është përplasur me mjetin e një 43 vjeçari.

DVP Elbasan/Vihen në pranga 2 shtetas

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit B. L., 36 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Kanosja”, pasi dyshohet se ka kanosur me thikë shtetasin F. K., 38 vjeç. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit I. H., 56 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale  “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, pasi duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, në fshatin Bradashesh, është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin E. C., 43 vjeç banues në Tiranë. Si pasojë e aksidentit është dëmtuar 56-vjeçari, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.  Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat