Makina përplas dy fëmijë, dërgohen me urgjencë në spital - policia jep detaje

Shqipëria

Makina përplas dy fëmijë, dërgohen me urgjencë në spital - policia jep detaje

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 21:16
Foto ilustrim

Dy fëmijë janë përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në Tepelenë, ku një shofer me “Toyota” përplasi fëmijët, të cilët u transportuan në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Sipas policisë, drejtuesi i automjetit u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Tepelenës për të kryer procedurat e mëtejshme.

Tepelenë/Informacion paraprak

Rreth orës 20:15, në rrugën “Bilbilenjtë”, në lagjen “Mustafa Matohiti”, Tepelenë, shtetasi A. B., banues në Tepelenë, duke drejtuar automjetin tip “Toyota”, ka përplasur 2 fëmijë, të cilët u transportuan në spital, për të marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i automjetit u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Policisë Tepelenë për të kryer procedurat e mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat