Atentat afër makinës, kush është drejtoresha e operatorit të kujdesit shëndetësor në Shkodër

Shqipëria

Atentat afër makinës, kush është drejtoresha e operatorit të kujdesit shëndetësor në Shkodër

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 19:26
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Një sasi tritoli është vendosur në gomën e parë të një makinë në afërsi të Drejtorisë së Shëndetit Publik në Shkodër, konkretisht në makinën ‘Range Rover’ të drejtoreshës së këtij institucioni, Suida Kuka.

Lënda plasëse është shpërthyer me telekomandim nga forca xheniere dhe raportohet se nuk ka të lënduar në njerëz. Dyshohet se sasia e tritolit u vendos nga një person me motor dhe kanë qenë kamerat e sigurisë ato të cilat kanë filmuar momentin e vendosjes së lëndës plasëse.

Rreth orës 16:00, jemi njoftuar se në lagjen Vojo Kushi” Shkodër, në anë të rrugës, është konstatuar një pako, brenda së cilës, nuk dihet ende, se çfarë materiali/esh ka. Shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetrin e sigurisë në vendngjarje dhe po verifikojnë rastin. Janë njoftuar forcat xheniere, për të kryer veprimet e mëtejshme.’- njofton policia.Suida Kuka është drejtoresha e Operatorit të Shërbimit Shëndetësor në Shkodër, që iu vu eksplozivi. Ajo mori detyrën në 16 maj 2022. Post që më herët u mbajt nga Astrit Beci!

Suida Kuka për më shumë se 1 vit ishte drejtore e njësisë vendore të kujdesit shëndetësor, institucion ky i cili aktualisht është pa titullar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat