Aksident i rëndë në Lezhë, “Benz-i” del nga rruga dhe përplaset me murin, dy të lënduar

Shqipëria

Aksident i rëndë në Lezhë, “Benz-i” del nga rruga dhe përplaset me murin, dy të lënduar

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:05
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Lezhë-Kallmet në lagjen Gryke Zezë.

Një mjet tip Benz ka humbur kontrollin duke u përplasur me murin rrethues të një banese dhe për pasoje është lënduar rëndë drejtuesi i automjetit, ndërsa pasagjeri ka marrë dëmtime të lehta dhe janë transportuar për në spitalin e Lezhës.

Nga aksidenti është  bllokuar lëvizja në  këtë  aks rrugor, ndërsa policia po punon për zbardhjen e shkaqeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat