“Shpërthen” koronavirusi në Shqipëri, regjistrohen shifra alarmante!

Shqipëria

“Shpërthen” koronavirusi në Shqipëri, regjistrohen shifra alarmante!

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 17:14
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, (MSHMS) bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1729 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID 619 qytetarë.

Rastet e reja janë regjistruar në këto bashki: 327 në Tiranë, 32 Shkodër, 31 Durrës, 26 Fier, 24 Berat, 21 Vlorë, nga 20 qytetarë në Kavajë, Sarandë, 12 në Lezhë etj.

Janë 3.167 qytetarë aktivë me COVID-19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID 3 po marrin trajtim 21 pacientë.

Në 24 orët e fundit ka një humbje jete me Sars-Cov-2: një qytetare nga Gjirokastra 83-vjeçe.

Janë shëruar 339 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 274.802.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë konfirmuar 281.470 raste, prej tyre 274.802 janë shëruar, 3.167 janë aktive, ndërsa kanë vdekur 3.501 pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat