Mblidhet Kryesia e PS-së, çfarë pritet të ndodhë brenda selisë rozë. Do të caktohet se cilët do jenë kryetarët për…

Shqipëria

Mblidhet Kryesia e PS-së, çfarë pritet të ndodhë brenda selisë rozë. Do të caktohet se cilët do jenë kryetarët për…

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 17:38
Edi Rama

Ashtu siç ishte përcaktuar edhe më herët, në orën 17:00 ka nisur mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste, ku i pranishëm është edhe kryeministri Rama.

Në këtë mbledhje fokusi do të jetë te zgjedhja e kryetarëve të degëve të PS-së në rrethe. Ndërsa mësohet se do të vendoset se cilët do të jenë kryetarët e degëve të PS në 61 bashki.

Pritet që mbledhja të nisë me një raportim nga kryetari dhe drejtuesi i komisionit të posaçëm zgjedhor, Blendi Klosi dhe më pas do të shkohet tek vendimet finale.

Kujtojmë se sot Rama bëri me dije se interes për të aplikuar për kryetarë dege shprehën 561 kandidatë. Ndërkohë, në shkallë vendi, 33.2% është pjesëmarrja e vajzave dhe grave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat