“Tani kalojnë dhe b…mat”, Hoxha del me reagimin e papritur, thumbon keq me mesazhin

Shqipëria

“Tani kalojnë dhe b…mat”, Hoxha del me reagimin e papritur, thumbon keq me mesazhin

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 08:43
Artan Hoxha

Ditën e djeshme është hapur për qarkullimin rruga e re Kardhiq-Delvinë sëbashku me tunelin e Skërficës.

Kryeministri Rama u prit nga banorët e Gjirokastrës dhe të Delvinës me këngë polifonike dhe ushqimet tradicionale të zonës. Lidhur me këtë gazetari Artan Hoxha ka bërë një reagim ironik.

Postimi i Hoxhës:

Kur lexova kete titull te medias se lire dhe te mosvarme, per hapjen e tunelit te Skerfices, nuk me mbeti gje tjeter per te thene, perveçse,

Urraaaaaa…

Po sidomos pasqyrimi “profesional” i “gazit dhe harese”, shoqeruar me tekstin heroik te kenges polifonike labe, kushtuar kryeministrit dhe dy ministrave te Transportit:

“Ketu mezi shkonin trimat….”

I thotë qafa e skërficës

Luvadhit dhe Gramatesë

Paska dhe male mbi male

Që të çajnë mes për mes.

Tre janë emrat që ja bënë

Këtë dhuratë labërisë

Damjani edhe Balluku

Dhe kreu i qeverisë.

Nisën punimet e para

Seneja 2000 e shtatë

Por e sosi Edi Rama

Më pak se gjysëm mandatë

Ti e lidhe labërinë

Me rrugë kryq e terthorë

Kurveleshin me Himarën

Tepelen Kuç edhe Vlorë.

Këtu mezi shkonin trimat

Për Senicë e Taroninë

Tani lidhet me tunelin

Gjirokastra me Delvinë 

Mbaso do meren me grupin

Që e mburrëm qeverinë

Kush punon për këtë truall

Këngën labe ka shpërblim…

Ndersa po e degjoja kengen me nje mik nga Tepelena, atij i shkrepi ne mendje t’i shtonte dhe vargun qe do ta bente me epike kengen:

“Ketu mezi shkonin trimat,

Tani kalojne dhe b…mat”

Frymezim leberish me nje fjale, nuk ta pertojne…

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat