U hodh nga kati i dytë i maternitetit bashkë me foshnjen/ Zbardhet ngjarja në Sarandë, tentoi të largohej...

Shqipëria

U hodh nga kati i dytë i maternitetit bashkë me foshnjen/ Zbardhet ngjarja në Sarandë, tentoi të largohej...

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sarandë, ku një nënë u hodh nga kati i dytë i maternitetit së bashku me foshnjën e saj.

Mësohet se 35-vjeçarja Mandolina Jashari po tentonte të largohej nga materniteti së bashku me foshnjën e saj pasi doktorët nuk e lejonin. Ajo është nënë dhe e 6 fëmijëve të tjera, ndërsa është në një gjendje të vështirë ekonomike. Sipas mjekëve ajo nuk ka një banesë apo vend të sigurt për foshnjën.

Menjëherë pas ngjarjes nëna dhe foshnja u transportuan për në spital, ku morën ndihmën e mjekëve dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Spitali i ka dërguar një letër zyrës sociale të bashkisë Sarandë, ku i kërkon ndihmë në rastin e gruas në fjalë.Rasti u skedua si tentativë për tu larguar nga spitali dhe jo tentativë vetëvrasje.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat