Djali plagos nënën me thikë në Fier, autori sapo ishte kthyer nga emigrimi në Gjermani

Shqipëria

Djali plagos nënën me thikë në Fier, autori sapo ishte kthyer nga emigrimi në Gjermani

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:29
Foto ilustrim

Një i ri 30 vjeçar qëlloi me thikë nënën e tij në fshatin Dukas të Patosit.

Mësohet se nëna Donika Çobaj jetonte me një vajze pasi bashkëshorti i kishte vdekur kohë më parë, ndërsa djali ishte emigrant ne Gjermani dhe kishte rreth 20 ditë që ishte kthyer në fshat.

Burime konfidenciale nga policia e Fierit bëjnë të ditur se Klaudjo Çobaj ka kryer sulmin me thikë ndaj nënës së tij në gjendje të dehur.

Ngjarja ndërkohë tronditi banorët e fshatit të cilët thonë se djali nuk ka qenë problematik dhe familja nuk është e njohur për ngjarje të tilla.

Polica arrestoi të riun i cili akuzohet për plagosje të rëndë dhe dhunë në familje. Mister mbeten arsyet që çuan të riun drejt këtij akti të rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat