Shqipëria po “digjet” nga vapa, por të premten moti bën kthesën drastike

Shqipëria

Shqipëria po “digjet” nga vapa, por të premten moti bën kthesën drastike

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:55
Foto ilustrim

Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga vala e të nxehtit afrikan, ku temperaturat kanë kaluar 40 gradë celsius.

Por duke nisur nga dita e premte temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme sa i përket vlerave maksimale.

Ditën e premte temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 27 gradë celcius.

Ndërkohë që moti parashikohet me vranësira të dendura të cilat herë pas herë do të shoqërohen me stuhi shiu dhe shkarkesa elektrike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat