Përfshihet nga flakët kasollja e mbushur me dru në Berat, shpëton mrekullisht nga djegia shtëpia afër saj

Shqipëria

Përfshihet nga flakët kasollja e mbushur me dru në Berat, shpëton mrekullisht nga djegia shtëpia afër saj

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 00:59
Foto ilustrim

Një zjarr ka rënë sot në fshatin Moravë në Berat. Drejtoria e MZSh-së Berat u njoftua për një zjarr në një shtëpi banimi dhe menjëherë drejt fshatit Moravë u nisën me urgjencë 3 mjete zjarrfikëse.

Mësohet se pasi mbërritën në vendngjarje zjarrfikësit panë se kishte marrë flakë kasollja e mbushur me dru dhe po rrezikohej banesa e Burbuqe Arizit.

Ndërhyrja në kohë e punonjësve zjarrfikës bëri të mundur lokalizimin e shpejtë të flakëve dhe shuarjen e zjarrit, duke evituar përhapjen  e flakëve të zjarrit drejt banesës.

Si pasojë e zjarrit, kasollja me dru u shkrumbua totalisht, ndërkohë që banesa e 62-vjeçares nuk u prek dhe nuk pati dëmtime nga flakët e zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat