Situatë e vështirë në fshatrat e Shkodrës/ Zjarrfikësit dhe vullnetarët rrethohen nga flakët, pritet ndërhyrja për shpëtimin e tyre

Shqipëria

Situatë e vështirë në fshatrat e Shkodrës/ Zjarrfikësit dhe vullnetarët rrethohen nga flakët, pritet ndërhyrja për shpëtimin e tyre

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 14:59
Foto ilustrim

Situatë shumë e rendë e zjarrit në fshatin Vilze, të Shllakut në Shkoder.

Flaket te favorizuara nga era e fortë,  janë perhapur me shpejtesi dhe tashme kanë bllokuar edhe rrugen dalese të ushtarakave, zjarrfikesve dhe vullnetareve që po punojnë atyre per izolimin e zjarrit.

Ata janë të rrethuar nga zjarri prandaj është kerkuar nderhyrja emergjente e forcave shtese zjarrfikese me mjete per të zhbllokuar koridorin dales

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat