Tre vatra zjarri aktive në Shkodër/ Flakët djegin një banesë në fshatin Bërdicë, rrezikohen edhe shtëpitë e tjera

Shqipëria

Tre vatra zjarri aktive në Shkodër/ Flakët djegin një banesë në fshatin Bërdicë, rrezikohen edhe shtëpitë e tjera

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 17:49
Foto ilustrim

Tre vatra zjarri vijojnë të jenë aktive në fshatrat Bardhaj, Bërdicë dhe në zonën e Velipojës në Shkodër.

Në fshatin Bardhaj, vatra e zjarrit ka marrë përmasa masive dhe po përhapet me shpejtësi, e favorizuar edhe nga era.

Ndërsa në Bërdicë, flakët janë përhapur dhe në zonat e banuara, ku një prej shtëpive është djegur.

Zjarri rrezikon edhe banesat e tjera në lagjen Masmalaj. Mësohet see është shfaqur edhe një vatër tjetër në Velipojë, pranë rezervatit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat