Ngjarje e rëndë/ Shkrumbohen plotësisht 2 banesa në Gramsh

Shqipëria

Ngjarje e rëndë/ Shkrumbohen plotësisht 2 banesa në Gramsh

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Dy banesa janë shkrumbuar nga flakët në fshatin Kabash, Gramsh.

Mësohet se zjarri ka rënë rreth orës 03:00 të mëngjesit dhe dyshohet se është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, por era e fortë ka favorizuar flakët duke bërë që shtëpitë të shkrumbohen.

Banesa është në pronësi të Rexhep e Çlirim Licit, të cilët bëjnë apel për ndihmë pasi 8 anëtarët e familjes së tyre tashmë kanë mbetur në qiell të hapur,

Për fat të mirë nuk ka pasur lëndime në persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat