Tentuan të trafikonin rreth 1 ton drogë, lihen në burg tre skafistët

Shqipëria

Tentuan të trafikonin rreth 1 ton drogë, lihen në burg tre skafistët

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 13:12
Foto ilustrim

Gjykata e Vlorës vendosi të lejë në burg tre skafistët nga Vlora të arrestuar si rrjedhojë e operacionit “Syri” të zhvilluar nga Guardia Di Finanza dhe Policia e shtetit.

Ata janë Arber Saraseli 31 vjeç, Saverjo Imeraj 21 vjeç dhe Qemal Pekmezi 19 vjeç të cilët u kapën me 991 kg lëndë narkotike marjuanë 13 milje larg Vlorës.

Nga  operacioni i  Guardia Di Finanza janë arrestuar edhe dy shtetas ukrainas si dhe është shpallur në kërkim Gregor Likaj.

Mbi ta rëndon akuza e prodhimit dhe trafikimit  të lëndëve narkotike dhe mjeteve lundruese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat