Dhunuan policin në Peshkopi, arrestohen 3 “të fortët”

Shqipëria

Dhunuan policin në Peshkopi, arrestohen 3 “të fortët”

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 11:11
Foto ilustrim

Janë arrestuar tre personat të cilët ditën e djeshme pas një konflikti në Peshkopi kanë goditur një efektiv policie duke i shkaktuar plagë.  Mësohet se në pranga kanë rëndë D.S., 52 vjeç; A. Sh., 36 vjeç dhe M. A., 45 vjeç, banues në Peshkopi.

Ata akuzohen për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta, duke i shkaktuar dëmtime në trup, shtetasin M. K., 64 vjeç ( punonjës policie), i cili ka qenë duke hyrë në banesën e tij.

Polici, M. K., në kushtet  e vetëmbrojtjes, ka qëlluar me armë zjarri, në ajër. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat