Konflikte pas divorcit, ish-burri tenton t’i marrë pa leje vajzën, gruaja kërkon ndihmën e policisë

Shqipëria

Konflikte pas divorcit, ish-burri tenton t’i marrë pa leje vajzën, gruaja kërkon ndihmën e policisë

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 10:54
Foto ilustrim

Të shumta janë rastet kur çiftet pas divorcit përfshirën në konflikte të ashpra. E tillë është dhe situata për një rast në Gjirokastër.

Një 34-vjeçar është futur në telashe me policinë, pasi ish-gruaja e tij, e ka kallëzuar në Komisariat se ka tentuar të marrë pa leje, vajzën e tyre të mitur.

Gjithashtu, ky shtetas nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë gjatë shoqërimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër.

NJOFTIMI I POLICISE

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për shtetasin I. D., 34 vjeç, banues në fshatin Nokovë, Gjirokastër, pasi ka bërë kallëzim ish-bashkëshortja e tij se 34-vjeçari ka tentuar të marrë pa leje, vajzën e tyre të mitur. Gjithashtu, ky shtetas nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë gjatë shoqërimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat