E përplasi mbrëmë 29-vjeçarja në Tiranë, ndërron jetë në spital 60-vjeçari Begzan Hysa

Shqipëria

E përplasi mbrëmë 29-vjeçarja në Tiranë, ndërron jetë në spital 60-vjeçari Begzan Hysa

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 14:43
Foto nga vendi i ngjarjes

60-vjeçari Begzan Hysa i cili mbeti i lënduar pasditen e djeshme nga një aksident në zonën e “Kodrës së Diellit” ka ndërruar jetë në spital.

Viktima nuk i ka shpëtuar dot plagëve të marra pasi kishte shumë thyerje në trup nga aksidenti i rëndë i shkaktuar nga 29-vjeçarja Elinta Garo.

Kjo e fundit, pasi humbi kontrollin e mjetit që drejtonte përplasi fillimisht 27-vjeçaren e identifikuar si Alkuna Telhaj dhe më pas çiftin e bashkëshortëve Begzan dhe Valetina Hysa.

Valentina dhe Alkuna janë jashtë rrezikut për jetën.

29-vjeçarja Elinta Garo që shkaktoi aksidentin është tashmë e arrestuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat