Bie në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë 14-vjeçari

Shqipëria

Bie në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë 14-vjeçari

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Një 14-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në ambientet e banesës së tij.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Barbullush të Vaut të Dejës, rreth orës 14:45 të kësaj të marte. Grupi hetimor dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të vdekjes së 14-vjeçarit.

“Rreth orës 14:45, në fshatin Barbullush, Vau i Dejës, shtetasi i mitur E. A., 14 vjeç, dyshohet se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në banesën e tij dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat